Informace o nás

Nápad pořídit si malého knírače přišel v roce 1997, když se tehdy mé, čtyř leté dceři zalíbila fenka malého černostřibřitého knírače pocházející z chovatelské stanice Charnett jménem Leslie, majitelka jí říkala ,,ÁJA ''.  Když ,,ÁJA" ve svém druhém roce dne 4.12.1997 porodila jednu fenku která dostala jméno BIBINKA RIBATY, bylo jasné, že bude naše. Tak jsme si pořídili zakladatelku naší chovatelské stanice.

Když BIBINKA vyrostla v pěknou fenku, účastnily jsme se výstav a s dcerou sme se "vrhly,, do výstavního kolotoče. BIBINKU se povedlo uchovnit bez problémů a tak jsme se rozhodli pořídit si štěňata samozřejmě s průkazem původu.

To však znamenalo nechat si uznat název chovatelské stanice. Název vznikl spontálně a to když se jedna z mých kamarádek podívala BIBINCE na nohy a řekla: ,Štěňata budou ..od Stříbrných tlapek". A byl tu název chovatelské stanice. Takový nebyl v Česku ani v zahraničí a tak nám ho ČMKU uznala.

V roce 2000 - tedy 12.1.se nám narodily 4 pejsci a 1 fenečka. Když už byli pejsci zadaní, rozhodli jsme se, že fenečka zůstane doma. Dostala jméno ASTRA.

 ASTRA- byla fenka ostřejší névětšího vzrůstu, temperamentní.Výstavně úspěšná. Bohužel nás opustila v 8,5 letech náhle na nefunkčnost ledvin. Dne 22.08.2008 když manžel viděl, že BIBINKA už zůstat sama nemůže - bylo jí smutno - nám (dceři, mně a manželovi) také řekl, že si koupíme ,,novou". To netušil, že s dcerou už jsme měli vybranou chovatelskou stanici REZLARK a v ní právě narozená štěňata. Paní Rezková byla moc milá a jednu fenku nám prodala. A tak máme zase dvě malý černostřibřitý kníračky. Takzvanou kníračí ,,dvojku"

 

About Us

The idea to buy a miniature schnauzer came in 1997 when he had my four year old daughter liked the little black and silver miniature schnauzer from kennel Charnett behalf of Leslie, her owner said,''ÁJA. When,, AJA "in its second year, gave birth on 4 December 1997 to one female who was given the name Bibinka Ribat, it was clear that it will be ours. And so we bought a founder of our kennel.

In 2000 - a 12.1.se were 4 males and 1 female. When they were boys entering, we decided that the girl stays at home. She got the name Astra.
 

ASTRA - female was sharper small stature, lively show successful. Unfortunately, left us in 8.5 years suddenly malfunctioning kidneys. On August 22, 2008. When the husband saw that Bibinka has not left alone - she was sad - we (my daughter, me and husband) also said they buy, "new". It suspected that the daughter we had selected REZLARK kennel in her just-born puppies. Mrs. Rezkova was very nice and one female are sold. And so we turn two small black and silver Schnauzers. Schnauzer By "," deuce